wtorek, 8 sierpnia 2017

Wirtualne podróże małe i duże - Brazylia cd


W ramach tygodnia brazylijskiego kontynuujemy naszą podróż i zabawę w tym kraju.
Przygotowany został projekt stroju do samby:Ułożyliśmy puzzle z Ameryką Południową  ...


... i nauczyliśmy kilku zwrotów po portugalsku (w wersji brazylijskiej).

Nauka podstawowych kroków samby była bardzo przyjemna przy znalezionej na YouTube "Piosence o Brazylii" dla dzieci:***********************************************************************************
W celu sprawdzenia i podsumowania zdobytej wiedzy postanowiliśmy przeprowadzić naukowe śledztwo pod kryptonimem "Amazońska Misja".

Pomogła nam w tym książka pod tym właśnie tytułem, w której czekało na nas sporo wyzwań i zagadek. Aby ukończyć misję należało wędrując, a raczej skacząc po stronach  zgodnie z wskazówkami sprawdzić swoją znajomość Amazonii. 

 
Książka zawiera wiele ciekawostek, na przykład dowiedzieliśmy się z niej, że mrówki cytrynowe są w Amazonii przysmakiem i naprawdę smakują jak cytryna oraz że grillowane myszy są smaczne i pożywne. Osobiście jednak wolimy potrawy z kurczaka i fasoli :)
 
 
Wpis w ramach projektu Mali Podróżnicy  BRAZYLIA 
 

3 komentarze:

  1. Przepieknie!!! O to właśnie mi chodziło gdy planowałam ten projekt! O zabawe z państwem przewodnim w tle, która uczy tak przy okazji!!! Brawo!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękujemy :) Pomysł projektu "Mali Podróżnicy" bardzo nas zdopingował i zmotywował do zabawy, która dostarcza nam dużo radości, a przy okazji sporo wiedzy.

    OdpowiedzUsuń