niedziela, 4 listopada 2018

"Miłość" - projekt "Czarowanie przez czytanie"Jak podejść do tematu miłości kiedy ma się już poważne 10 lat?  Większość książek o tej tematyce jest albo dla wieku przedszkolnego, albo już dla nastolatków. Jednak okazuje się, że dobra lektura potrafi zainteresować dużo szerszy przedział wiekowy, szczególnie gdy jest pełna humoru i od zabawnych opowiastek przechodzi płynnie do głębszych treści. 
W efekcie lektury " Kocha, lubi, szanuje … czyli jeszcze o uczuciach", autorstwa Grzegorza Kasdepke, powstała Rodzinna Pajęczyna Miłości, a raczej jej namiastka, ponieważ nie znaleźliśmy w domu tak dużej kartki, by się wszystko na niej zmieściło :) 


Inna bardzo przyjemna pozycja książkowa, po którą sięgnęliśmy, to: "Proszę mnie przytulić".


Zachęceni działaniami bohaterów książki, wesołych niedźwiadków, z entuzjazmem przystąpiliśmy do rodzinnego przytulania. Do ściskania sąsiadów póki co nie było okazji, ale wszystko przed nami :)


Lekturą, która w humorystyczny sposób oswaja temat pierwszej szkolnej miłości, jest książka autorstwa Pawła Beręsewicza, pt.: "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek". Znany i lubiany autor książek o rodzinie Ciumków nie zawiódł i tym razem. 


Spontanicznie, na bazie przeczytanych książek i odbytych rozmów o różnych wymiarach miłości, powstało piękne podsumowanie w formie plakatu:


I jeszcze jedno zdjęcie w temacie miłości do literatury i poezji :)Wpis powstał w ramach projektu "Czarowanie przez czytanie - edycja 2"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz